VELİLERİMİZ İLE ARAMIZDAKİ ETKİN İLETİŞİM VE İŞBİRLİĞİ  OKUL BAŞARISINI SAĞLIYOR. 

Anne babalar çocuklarının okul dışındaki öğretmenleridirler. Bu nedenle velilerimizin çocuklarıyla okul dışında yaptıkları eğitim faaliyetlerini yapılandırıyoruz. 

Yapılan araştırmalar okul ile ortak program üzerinde görüş birliği içinde düzenli iletişimde bulunan, bu anlayış içinde çocuğuna eğitim desteği sağlayan velilerin çocuklarının okul başarılarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu nedenle Vizyon Kolejinde uygulanan İlk Yıllar Programının önemli bileşenlerinden biri de velilerimizin çocuklarıyla arasındaki iletişimi düzenleyen ve eğitimsel faaliyetlerini yapılandıran ‘’Vizyoner Ebeveyn Akademisi‘’ programıdır. 

Düzenli rapor ve bültenler ile veli – öğretmen  koordinasyonu  sağlıyoruz. 

Her hafta sınıfa özel hazırlanan  ‘’Haftalık Vizyon Paylaşımı Mektubu’’, o haftanın kazanımları, ve etkinlikleri hakkında bilgiler içerirken, velilerimize o hafta okulda yapılan çalışmalara evde nasıl destek olabileceklerini içeren bilgiler sunar. 

Her periyot ( 6 Haftalık Dilim) sonunda hazırlanan  Periyot Bülteni ile Okulda yapılan etkinlik detayları, fotoğraflar ve okuldan haberler velilerimizle paylaşılır.

Veli Alanı