AKTİF ÖĞRENME ORTAMLARI İLE ÇOCUKLARA VİZYON KAZANDIRIYORUZ. 

Eski yöntemlerle susturulmuş, uslu uslu ders dinleyen öğrencilerden oluşan pasif eğitim ortamlarının faydasına inanmıyoruz. 

Modern dünya, bilginin giderek daha da etkin bir biçimde işlenmesini gerektiriyor. Çocuklara öğretilen şeyler ile aslında öğrenmeleri gereken şeyler arasında boşluk her gün, her ders büyüyor. Rekabetin çok yoğun yaşandığı bu yüzyılda daha katılımcı, daha işbirlikli, daha esnek, daha üretken öğrenme ortamlarına ihtiyacımız olduğunun farkındayız. 

 

Bizce 21. yüzyıl okulunda eğitim her an dinamik ve esnek olmalıdır. Bu anlayışla hem okulun fiziksel olanaklarının kullanımında, hem ders planlarında, hem de akademik işleyişte dinamizmi ve kişiye özel yaklaşımları destekliyoruz.  

Sınıflarda ‘’öğrenme gürültüsü’’ oluşturmaya çalışıyoruz.

Vizyon Koleji eğitim anlayışının en temel prensiplerinden biri öğrenme ortamlarının esnek ve hareketli olmasıdır. Öğretmen  artık öğreten kişi değil, öğrenmeye liderlik eden, ‘’öğrenmeyi tasarıma dönüştüren’’ kişi rolündedir. Birlikte öğrenmenin deneyime ve vizyona dönüştüğü sınıflardan çıkan sese biz ‘’ öğrenme gürültüsü’’ diyoruz. Öğrencilerimiz sınıfta rahatça hareket etmenin verdiği sosyal özgüvenle, zevkli öğrenme ortamlarında 21. Yüzyıl becerilerini doğal yollarla kazanıyorlar.

Veli Alanı