21. yüzyıl insanı dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurma, işbirliği yapma ve onlarla birlikte yaşama vizyonuna sahip olmalıdır. 

İletişim teknolojilerinin mesafeleri yok ettiği günümüzde dünyaya entegre olarak yaşayabilmek çok önemlidir. Dünya vatandaşlığı olarak da tanımlanan bu entegrasyon kapsamında insanların dil, din, ırk ayırmaksızın dünyanın tüm bölgeleri, kültürleri, ve ülkeleri hakkında farkındalıklarını geliştirmeleri ve iletişim becerisi kazanmaları büyük önem taşıyor. Dünya vatandaşlığı donanımlarına sahip bireyler, özgüven ve güçlü iletişim becerileriyle iş, kariyer, eğitim hatta yaşam için bile dünya üzerinde rahatlıkla hareket edebiliyor olmalıdır. 

Vizyon Koleji yabancı dil eğitim modeli dünya vatandaşlığını desteklemek için yapılandırıldı. 

Birçok kişi ve kurum İngilizceyi ya da bir başka yabancı dili  iyi öğrettiğini iddia edip, bunu başarı olarak kabul edebilir. Vizyon Kolejinde ise yabancı dil vizyonu, dili öğretmenin çok ötesindedir. Bizce başarı bir öğrencinin  dilediği herhangi bir yabancı dili, aynı sistemle, hızlı biçimde öğrenme ve yaşamının bir parçası haline getirebilme becerisi kazanmasıdır. Vizyon Koleji yabancı dil programı bu altyapıyla oluşturulmuş olup, büyük bir başarıyla uygulanmaktadır. 

Yurtdışına yapılan eğitim ve kültür gezileri ile öğrencilerimize dünya vatandaşlığı kültürünü kazandırıyoruz. 

Vizyon Koleji öğrencileri eğitimleri süresince katıldıkları yurtdışı gezi ve eğitim faaliyetleriyle özgüven kazanıyor. Öğrencilerimiz eğitim ve kariyer arayışlarında Türkiye ile sınırlı kalmamayı, kendileri için en iyi ve en doğru seçenekler dünyanın neresindeyse, onlara ulaşmayı öğreniyor, bu vizyon ve özgüvene sahip olarak yetişiyor.

Veli Alanı