‘’Yaradılanı severim, yaradandan ötürü’’ sözü ile Yunus Emre  yaşama saygı duymanın önemini yüzyıllar öncesinde anlatıyordu.  

Biz Vizyon Koleji öğrencisinin kazanması gereken en önemli değerlerden biri de yaşama saygıdır. İnsan, kendi yaşamına duyduğu yaşam saygısını ve kaygısını, hayvanlar, bitkiler diye ayırmaksızın yaşamak isteyen her varlığa göstermeye zorunluluk hissetmelidir. Yaşam kutsaldır ve değerlidir. Yaşama saygı duymanın en doğal sonucu hem insan haklarına hem de hayvan haklarına saygılı olmak; yüksek bir çevre bilinci ile yaşamak ve yaşatmaktır. 

Çevre ve doğa bilincini aşılamak için yıla yayılan birçok faaliyet yapıyoruz. 

Kampüslerimizde oluşturduğumuz ekoloji alanlarında öğrencilerimiz hem bitkilerin doğal yaşam süreçlerini gözlüyor hem de işbirliği yaparak temel organik tarım deneyimleri yaşıyorlar. Kampüslerimizde hayvan sevgisini aşılamak için veteriner kontrolünden geçirilmiş evcil hayvanları misafir ediyoruz. Yıl içinde yapılan çeşitli sanatsal faaliyetler de yine yaşama saygı bilincini oluşturmaya ve geliştirmeye destek sağlıyor. 

Sosyal sorumluluk projeleriyle yaşama saygı duyma bilincini eyleme dönüştürüyoruz. 

Öğrenci kolları ve kulüpler tarafından düzenlenen etkinlik ve sosyal proje çalışmalarıyla öğrencilerimiz yaşama saygı duyma eğitimini günlük yaşama uyguluyor.  Hayvan barınaklarını ziyaret, sokak hayvanlarını besleme, ağaç dikme etkinlikleri, pil ve yağ atıkların toplanması bu etkinliklerden sadece bazıları.

Veli Alanı