TEOG Sınavına öğrencileri Sebit Proje Okulu ayrıcalığıyla hazırlıyoruz. 
 

Sarmal yapıda olan MEB müfredatı nedeniylr 5. 6. 7. ve 8. sınıfta işlenen konular birbiriyle bağlıdır ve süreklilik gösterir. Bu nedenle Vizyon Kolejinde TEOG hazırlık süreci 5. 6. ve 7. sınıflarda güçlü akademik altyapı ve farkındalık çalışmalarıyla başlıyor. 8. sınıfta doğrudan sınava ve sınav başarısına odaklanan yoğun bir hazırlık süreci devreye giriyor. 

Vizyon Kolejinde uygulanan TEOG hazırlık programı ''Proje Okulu'' kapsamında bu alanda Türkiye'nin en güçlü ölçme ve değerlendirme kuruluşu olan  SEBİT tarafından organize ediliyor.Bu kapsamda öğrencilerin TEOG Hazırlığı 3 ana koldan eşzamanlı olarak yürütülür: 

1- SINAVA HAZIRLIK 

Öğrenciler Sebit tarafından özel olarak hazırlanmış üst düzey içeriklerle öğrenim görür. Sınava hazırlık süreci periyodik süreç izleme sınavları, etüd çalışmaları, tarama testleri, ulusal deneme sınavlarıyla desteklenir. 

2- PERFORMANS EĞİTİMİ 

TEOG sınavında yüksek başarı elde etmek için bilgi kadar sınav performansı da çok önemlidir. Vizyon Kolejinin en önemli farklarından biri olan bu eğitimlerde öğrencilere anlayarak hızlı okuma, hafıza teknikleri, zihin haritaları eğitimive kronometrik test çalışmaları gibi performans artırıcı eğitimler verilir; öğrencilerin sınav başarısı yükseltilir. 

3- BİREYSEL DESTEK 

TEOG sınavında yüksek başarının önemli bileşenlerinden biri de bireye özel uygulamalardır. Üst düzey başarı için bireysel farklılıkların gözetilmesi, bireye özel stratejiler oluşturulup, bu bireysel farklılıkların verime ve avantaja dönüştürülmesi gerekir. Mentör öğretmen desteği, Öğrenme stiline özel çalışma planı, Bireysel kazanım takibi ve etüd planlaması, Bireysel performans takibi, Psikolojik destek ve stres yönetimi öğrencilerin başarısnı arttırmaya yönelk bireysel uygulamalarımızdan bazılarıdır.

Veli Alanı