Teknolojinin Eğitime Katkısı

Biz eğitim teknolojilerini akıllı ve verimli kullanmanın “katma değerini” bilen bir okuluz! 

Biz teknolojiyi eğitimde tek başına bir değer olarak görmüyoruz. Ancak, eğitimde teknolojinin akıllı ve verimli kullanımı birçok avantaj ve katma değer sağlıyor. Bunları sizin için sade bir dille kısa kısa özetledik. Okuyunca siz de eğitim teknolojilerinin eğitimde ne kadar önemli bir eksik doldurduğunu ve okula ne kadar büyük bir nitelik kazandırdığını daha iyi görebileceksiniz.

HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Daha fazla kitap, daha fazla defter, daha fazla kalem. 

Vizyon Kolejinde öğrenciler ve öğretmenler 4. sınıftan itibaren klasik defter, kitap, kalem, silgi vb. kırtasiye malzemelerini kullanmak ve taşımak zorunda kalmıyor. Hassas dijital kalem destekli tablet bilgisayar tüm bu ihtiyaçları çok daha nitelikli ve kaliteli biçimde çözüyor. Yani öğrencilerimiz bir öğrencinin eğitim için ihtiyaç duyacağı herşeye çok daha nitelikli ve kaliteli olarak sahipler.

EĞİTİME ZEKA ve VİZYON KATIYOR

Gerçekten akıllı” defter ve kitaplar öğrenciye derinlik, verim ve motivasyon kazandıyor. 

Microsoft OneNote Vizyon Kolejinde öğrencilere gerçek akıllı defterlerle çalışma olanağının da ötesinde, akıllı defterlerini kendi öğrenme stillerine göre tasarlama imkanı sağlıyor. Klasik okul anlayışında sadece yazı yazılabilen defterler, Vizyon Kolejinde üzerine yazı yazılan, PDF, resim, ses ve video dosyaları eklenebilen, paylaşıma açık, sınırsız defterlere dönüşüyor.

VERİMLİ İLETİŞİM ve GERİBİLDİRİM

Teknoloji üst düzey erişim ve geribildirim sağlıyor. 

Öğretmen geribildirimi nitelikli eğitimin en önemli unsurlarından biridir. Vizyon Koleji öğretmeni dilediği zaman, dilediği yerden öğrencisinin defterine girebilir, ödevlerini kontrol edebilir, düzeltme yapabilir, geribildirim yazabilir. Bunu dilerse veli de yapabilir. Klasik defter ve kitapla bu olanaksızdır.

BİREYE ÖZEL EĞİTİM TASARIMI 

Akıllı eğitim teknolojileri üst düzey ölçme değerlendirme ile eğitimi bireye özel hale getiriyor. 

Klasik bir sınıfta bir öğretmenin, konuyu anlattıktan sonra 20 öğrencinin hatalarını tek tek inceleyip, herkese
eksik kazanımlarına göre ayrı ayrı bireyselleştirilmiş ödevler verip, bu ödevleri de kontrol edip, geribildirimlerle öğrencinin ilerlemesini sağlaması mümkün değildir. Vizyon Kolejinde kullanılan akıllı eğitim teknolojileri ve araçları ile bir öğretmen tüm bunları bir kaç adımda yapabiliyor.

ÖĞRENME HERYERDE SÜRÜYOR 

Evdeki çalışmalar okuldaki çalışmalarla entegre oluyor. 

Akıllı öğrenme teknolojileri ile öğrencilerin evde yaptığı çalışmaları yapılandırabiliyoruz. Bu sayede ödevler bireye özel hale geliyor. Öğrencilerin hem evde hem de okulda yaptığı çalışmalar, kazanım ve alt kazanım düzeyinde takip edilebiliyor. Teknoloji sayesinde daha hızlı, daha hatasız, daha detaylı ve daha şeffaf bir ölçme değerlendirme ortamı oluşuyor. Bu da bireye özel öğrenme stratejilerinin oluşturulabilmesini sağlıyor. 

Günümüzün öğrenci profili teknolojiyi yaşamın her alanında aktif olarak kullanmayı seviyor. Bütün ders içerikleri, ders kitapları, defter ve akıllı defterler entegre olarak aynı platform üzerinde çalışıyor. Sevdiği ve günlük yaşamda da kullandığı bir cihaz ve platformda çalışan öğrencinin öğrenme motivasyonu ve performansı yükseliyor, derslerine ilgisi artıyor. Bilgiye ulaşım ve öğrenme, öğrencinin sosyal yaşantısının da bir parçası haline geliyor. Bu sayede “her zaman her yerde öğrenme” kültürü oluşuyor.

SINIFTA HERKESİ AKTİF TUTUYOR 

21. yüzyıl becerilerini doğrudan destekliyor; öğrenciler okula daha istekli geliyorlar. 

Vizyon Kolejinde teknolojinin akıllı ve verimli kullanımı, öğrencilerin 21. yüzyılın temel becerileri olan iletişim, işbirliği, yaratıcılık ve eleştirel düşünmeyi öğrenme süreçlerinde aktif olarak kullanmalarını ve bu becerileri kazanmalarını sağlıyor. Kimsenin geride ve pasif kalmadığı öğrenme ortamlarında dersler çok daha verimli ve zevkli geçiyor.

DAHA ŞEFFAF BİR EĞİTİM 

Veliye daha fazla erişim olanağı sunuyoruz. 

Velilerimiz öğrencilerin defterlerine rahatlıkla erişebilir, çalışmalarını ve durumlarını inceleyebilir. Ayrıca öğrencinin genel durumu, notları, ödevleri, ödev performansı gibi alanlarda da bilgiye çok kolaylıkla ulaşabilir, önceki dönemlerin çalışma, veri ve istatiskleriyle kıyaslama yaparak gelişimi görebilir.

SANAT ÇALIŞMALARINI ZENGİNLEŞTİRİYOR

Hem klasik hem de dijital ortamda sanat eğitimi.

Öğrencilerimiz müzik ve görsel sanatlar derslerinde tüm klasik araç ve gereçleri kullanarak eğitim alırlar. Buna ek olarak Vizyon Kolejinde öğrenciler dijital ortamda da müzik ve görsel sanat çalışmaları yapmayı öğrenerek çok daha donanımlı hale gelirler.

SINAVA HAZIRLIK SINIFLARINDA ÜSTÜNLÜK SAĞLIYOR 

Teknoloji = Daha fazla hız, daha az hata, daha fazla başarı.

8 ve 12. sınıfta öğrencilerimiz klasik test ve eğitim içerikleriyle entegre edilmiş bir sınav hazırlık programı alırlar. Sebit Proje Okulu’nda klasik içerik ve deneme sınavları, teknolojinin desteğiyle mükemmelleşiyor. Akıllı ölçme ve değerlendirme teknolojileri öğrencilere üst düzey bir sınava hazırlık deneyimi ve özgüven sağlıyor.

İŞ YAŞAMINA OKULDA HAZIRLIK 

Vizyon Koleji öğrencileri şimdiden iş yaşamına hazır!

Microsoft Showcase School olan Vizyon Kolejinde 4. Sınıftan başlayarak öğrencilerimiz birçok Microsoft programını aktif biçimde kullanmayı öğreniyor. Üniversite ve iş yaşamının merkezinde olan OneNote, Word, Excel, Calendar, Powerpoint, Sway, OfficeMix programları Vizyon Koleji öğrencilerinin okulda yıllar boyunca aktif olarak kullandıkları programlardır.

TÜM ÇALIŞMALAR ARŞİVLENİYOR 

Her şey kayıt altında, herşey elinizin altında. 

Normalde defter ve kitaplar yaz tatili geldiğinde atılır ya da kaybolur. Vizyon Kolejinde öğrenciler ve veliler dijital defterlerine ve kitaplarına internet üzerinden yıllar sonra bile diledikleri zaman erişebilirler.

Veli Alanı