MICROSOFT SHOWCASE SCHOOL

Dünya çapında eğitime en çok yatırım yapan teknoloji şirketlerinin  başında gelen Microsoft, proje okulu kapsamında Vizyon Kolejinde uygulanan teknoloji destekli 21. yüzyıl eğitim uygulamalarını doğrudan destekliyor. 

 

Vizyon Koleji ile Microsoft arasında başlatılan “Teknolojinin Akıllı Kullanımı” projesi, eğitimde teknolojinin etkin kullanılarak daha başarılı öğrenciler yetiştirilmesi amacını taşıyor. Okullarımızın dijitalleşmelerine katkı sağlayan proje kapsamında Microsoft işletim sistemi ve uygulamaları, eğitim faaliyetlerimizin her alanında aktif olarak kullanılmaktadır. Sınıf yönetim sistemi VCLASS,  Office Mix, OneNote, Office365   gibi son teknoloji ürünü programlar, 21. yüzyıl becerilerinin sınıf ortamında doğrudan kullanılmasını sağlıyor. 

 

Üstün Öğrenme Araçları İstenilen Zaman ve Mekanda Üretkenlik sağlıyor.  

 

Teknolojiyle duvarları kalkan sınıfların sunduğu bağımsız öğrenme ortamında öğrenciler paylaşarak, işbirliği yaparak, üreterek öğrenme hazzını yaşar. Windows uygulamaları ve Office365 paketiyle Vizyon Koleji öğrencileri sunumlar oluşturabilmekte, zaman ve mekan farketmeksizin online işbirlikli çalışmalar yapabilmekte, proje raporları yazabilmekte ve dünya ile iletişim kurabilmektedir; üstelik bunların hepsini masaüstü bilgisayarlardan veya taşınabilir cihazlardan yapabilmektedir.   

 

İki kurum arasındaki bu stratejik işbirliği Vizyon Kolejinde öğretmenlerin de profesyonel gelişimine büyük katkılar sunuyor. Office Mix, OneNote, Office365 gibi Microsoft programları öğretmenleri üst düzey 21 yüzyıl öğreticileri haline getiriyor. Microsoft Educator Network sayesinde  öğretmenler dünyanın birçok yerinden öğretmenlerle etkileşime giriyor, online eğitim içerikleriyle en güncel eğitim uygulamaları, yaklaşım ve stratejilere hemen uyum sağlayabiliyorlar. 

  

Microsoft, Vizyon Kolejini ''Showcase School'' olarak resmen akredite etti.  Vizyon koleji 21.Yüzyıl Okulu olarak dünya çapında örnek gösteriliyor. 

Microsoft’un üst düzey yöneticileri Anthony Prince (Senior Director, Worldwide Education), Mark Chaban (Senior Director,Education MEA) ve Dr. Anıl Çekiç (Türkiye Eğitim Sektörü Müdürü) Microsoft/ Sebit Proje Okulu kapsamında yürütülen çalışmaları yakından görmek için Vizyon Kolejini ziyaret ettiler. Çok verimli toplantı ve paylaşımların yapıldığı ziyaret süresince yetkililer bazı sınıflara da girerek eğitim uygulamalarını yakından gözlemlediler. Yetkililer, Vizyon Kolejinde eğitim kalitesinin ve teknolojinin eğitimde kullanılma verimliliğinin uluslararası standartlarda olduğunu bir kez daha teyid ettiler. Bu ziyaretin ardından  Vizyon Koleji '’Microsoft Showcase School’’ olarak akredite edildi ve dünyaya örnek 21. yüzyıl okul uygulaması olarak duyuruldu.

Veli Alanı