SEBİT PROJE OKULU 

Türkiye'nin en büyük öğrenme teknolojileri şirketi olan SEBİT, bu alanda dünya çapında  ilk 5 kurum arasındadır. Vizyon Kolejinin öğrenme teknolojileri altyapısı proje okulu kapsamında SEBİT tarafından yapılandırılmaktadır. 

 

Vizyon Kolejinde eğitim içerikleri ile  ölçme ve değerlendirme altyapısı, Proje Okulu kapsamında, Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri ve ölçme değerlendirme kuruluşu olan Sebit tarafından yapılandırılıp, koordine ediliyor. Her altı haftalık periyotta yapılan Süreç İzleme Sınavı (SİS), merkezi ODTÜ Teknokent'de bulunan Sebit uzmanları tarafından incelenip, sonuçları Vizyon kolejine aktarılıyor. Vizyon Koleji akademik sistemi Flexa'ya özel olarak hazırlanmış yüksek nitelikli sorular, öğrencilerin öğrenme düzeyini kazanım ve alt kazanımlar seviyesinde ölçüyor. Çıkan sonuçlara göre öğrencilere verilmesi gereken ek ders, etüd ve ödevlerin planlaması yapılıyor. 

Sebit hakkında kısa kısa  

 • İlk olarak Tübitak bünyesinde kurulan Sebit, bir Türk Telekom kuruluşu olup 27 yıllık araştırma geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesiyle Türkiye'nin öncü ve en büyük öğrenme teknolojileri kuruluşudur.   
 • Sebit ülkemizde ''Vitamin '' ve LiseGO adıyla bilinen eğitim platformlarını  oluşturan şirkettir.  Merkezi ODTÜ Teknokent'te bulunmaktadır.  
 • Sebit “En İyi İçerik Sağlayıcı” kategorisinde dünyanın en iyi beş şirketinden biri olup, bu alanda defalarca ödül kazanmıştır.  

2009 CODIE  AWARDS  : “En İyi Online Eğitim Çözümü” Adaptive Curriculum 

2009 World Communication Awards  : “En İyi İçerik Hizmeti Ödülü” Vitamin 

2012 Tech&Learning : “Award of Excellence“ Adaptive Curriculum 

2012 EdTech Digest,Cool Tool Awards : "En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü" 

2012 CODiE Awards : "En İyi Sanal Okul Çözümü” Adaptive Curriculum 

 • Amerika'da yüzbinlerde öğrenci ve öğretmen tarafından aktif olarak kullanılan eğitim platformu Adaptive Curriculum Sebit tarafından yapılmıştır.  
 • Sebit'in online eğitim platformları ve içerikleri İspanya, Malezya, Çin, Tayland, Suudi Arabistan gibi birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.  
 • Eğitim alanında  Türkiye'nin en güçlü ar-ge  kurumu olan Sebit, Fatih projesinin yapılandırılması ve eğitimde dönüşüm için 2015 yılından itibaren MEB tarafından resmen yetkilendirilmiştir.  

Proje Okulunda eğitim almak öğrencilere önemli avantajlar sağlıyor. 

 • Öğrenciler teknolojinin eğitimde doğru ve verimli kullanıldığı Proje Okulunda ''dünyanın en kaliteli ve güncel içerikleriyle'' eğitim alıyorlar 
 • Proje Okulunda  içerik ve teknoloji arasında mükemmel bir uyum vardır. Bireye özel içerik ve ölçme değerlendirme olanaklarının desteğiyle okulun yanı sıra,  öğrencilerin evde yaptığı çalışmalar da yapılandırılıyor; eğitim öğretimde yüksek verim sağlanıyor.  
 • Türkiye'nin en nitelikli sınav soruları Sebit tarafından hazırlanıyor. Yüksek kalitede soru içerikleri, kişiye özel ödev ve ölçme değerlendirme sistemleriyle öğrenciler ulusal sınavlara mükemmel bir hazırlık yapabiliyor.  
 • Eğitim içerikleri ve soru kalitesi öğrencilerin PISA ve TIMS gibi uluslararası ölçme değerlendirme kriterlerine göre de başarılı olmasını sağlıyor.  
 • Görsel, interaktif ve eğlenceli yapısıyla ders içerikleri öğrencilerin okulu ve ders çalışmayı sevmesini, öğrenmeye olan ilgisinin artmasını sağlıyor.

   
   


Veli Alanı