• AHMET ETİ

  SEBİT Genel Müdürü

  AHMET ETİ

  SEBİT Genel Müdürü

  SEBİT AŞ ve Sebit LLC (Arizona)’nin kurucusu, ödüllü “Vitamin” ve “Adaptive Curriculum”un yaratıcısı Ahmet Eti, Türk Telekom şirketi SEBİT’in Genel Müdürü ve Sebit LLC’’nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Bölümü Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Yenilikçi eğitim çözümleri yaratma ve modelleme deneyimini, tüm dünyada kamu ve sivil toplum kuruluşları için geliştirdiği projelere aktararak eğitimin evrensel dönüşümüne önemli katkı sağlamıştır. “Adaptive Curriculum”, Amerika Yazılım ve Bilişim Endüstrisi’nin (SIIA-CODIE) “En İyi Online Eğitim Çözümü” ve “En İyi Sanal Okul Çözümü”, Dünya İletişim Ödülleri’nin “En İyi İçerik Hizmeti” ve Amerikan Eğitim Yayıncıları Birliği’nin “Seçkin Başarı Ödülü” dahil olmak üzere 2008-2011 arasında pek çok uluslararası ödüle layık görülmüştür. 2001’de Dünya Genç Girişimciler Yarışması’nda, “Türkiye’’nin En Yaratıcı ve Yenilikçi Girişimcisi” seçilmiş, 2004’te “Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Teknoloji Teşvik Ödülü”nü almıştır.

 • SADİ TÜRELİ

  SEBİT Genel Md. Yrd.

  SADİ TÜRELİ

  SEBİT Genel Md. Yrd.

  Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sadi Türeli şu ana kadar kamuda ve özel sektörde eğitim alanında birçok başarılı projeye imza atmıştır.  2008 yılından beri Sebit’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev  yapan Türeli,  öğretmenlerin mesleki gelişimleri, MEB ve üniversitelerle işbirliği içerisinde ulusal ve uluslararası eğitim kongreleri düzenlenmesi, FATİH projesi kapsamında pilot uygulamalar, Vitamin ve Sebit’e ait ürünlerin etkin kullanımı üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 • Prof. Dr. NURDAN KALAYCI

  Gazi Üni. Öğretim Üyesi

  Prof. Dr. NURDAN KALAYCI

  Gazi Üni. Öğretim Üyesi

  Prof. Dr. Nurdan Kalaycı, lisans derecesini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Prog­ramları ve Öğretim Anabilim (EPÖ) dalında tamamla­mıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi, Eği­tim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Programları ve Öğretim (EPÖ) Anabilim Dalı’ndan, doktora derecesini ise, Ha­cettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi bünyesinde bulu­nan EPÖ Anabilim Dalı’ndan almıştır. Finlandiya, Çin ve İsrail tarafından verilen devlet bursları ile “Yetişkinler Eğitimi”, “Program Geliştirme”, “Aktif Öğretim Yöntemleri” konularında çalışmalar yapmış ve ilgili projelere katılmıştır. Kalaycı, “Vitamin Öğretmen Portalı” yoluyla, eğitimcilere kendi alanıyla ilgili 40’ı aşkın canlı eğitim yapmıştır. Halen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesidir.

 • ANIL ÇEKİÇ

  Microsoft Türkiye Eğitim
  Direktörü

  ANIL ÇEKİÇ

  Microsoft Türkiye Eğitim
  Direktörü

  Microsoft Türkiye Eğitim Direktörü olan Dr. Anıl Çekiç, Microsoft programlarının Vizyon Koleji eğitim sistemine adapte edilmesinde ve Microsoft ile Vizyon Koleji arasındaki akademik iletişimde büyük destek sağlamaktadır.

 • Doç. Dr. TERESA FOULGER, ED.D.

  Arizona State University

  Doç. Dr. TERESA FOULGER, ED.D.

  Arizona State University

  Arizona State Üniversitesi Mary Lou Fulton Teachers College’de, Eğitim Teknolojileri bölümünde öğretim üyesidir. Eğitimde teknoloji entegrasyonu, online eğitim alanlarında uzman olan T. Foulger, öğretmenlerin profesyonel mesleki gelişimleri konusunda da birçok kuruluşa liderlik yapmaktadır. Aynı zamanda, eğitimde teknoloji alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan ISTE (Intenational Society for Technology in Education)’de öğretmen eğitimi departmanında uzun yıllar başkanlık (President of the Teacher Education Network) görevinde bulundu. Eğitimde teknolojinin öğretim stratejilerine aktarılması konularında ve öğretmen eğitimi alanlarında yapmış olduğu araştırmalar ve inovasyonlardan dolayı birçok uluslararası ödüle sahiptir.

 • ŞULE YURCU

  Uzman Eğitimci

  ŞULE YURCU

  Uzman Eğitimci

  Atatürk Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü'nü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesinde ilköğretim Öğretmenliği ön lisans ve Matematik Öğretmenliği lisans programlarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde, 1995-2003 yılları arasında da Hollanda, Fransa, İspanya, İtalya, ABD, İngiltere ve İsviçre'de çeşitli uluslararası Eğitim Sertifika Programlarına katıldı. Harvard Üniversitesinde Howard Gardner’dan "Çoklu Zeka” ve “Beş Akıl”, David Perkins’tan “Anlamayı Gerçekleştiren Öğrenme Yöntemleri” eğitimleri alan Şule Yurcu, California Üniversitesinde "GEMS”, (Great Exploration Math Sicianse) “Matematik ve Fende Büyük Buluşlar" ile ilgili kurslara katıldı. "Uluslararası Bakalorya (IB) İlköğretim (PYP) ve Ortaöğretim (MYP)" Lise Diploma Programları (DP) ve Uygulamaları üzerinde çeşitli ülkelerde eğitim aldı. Otorize ve uygulama ile ilgili çalışmalar yaptı. Şule Yurcu, bugüne kadar özel eğitim kurumlarında Kurucu Müdür, Okul Direktörü, Eğitim Teknolojileri Eğitim Koordinatörlüğü gibi yöneticilik görevlerinde bulundu. 2015 Yılında CCE Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye Temsilciliği Eğitim Koçluğu Programından Eğitim Koçu ünvanı aldı.

Veli Alanı