CEM ARITULUK

CEO / Kurucu Ortak

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi mezunu. Uzun yıllar Ankara'nın önde gelen dil okullarından birinin yöneticiliğini yaptıktan sonra, akademik danışmanlık sektörünün prestijli markalarından biri olan ELT Akademik Danışmanlık şirketini kurdu. Yurtdışında çok sayıda üniversite ve eğitim kurumunun Türkiye'deki temsilciliğini yaptığı bu yıllarda bir yandan çok sayıda öğrenciye yurtdışında eğitim ve kariyer danışmanlığı yaparken, aynı zamanda gelişmiş ülkelerin önde gelen eğitim kurumlarının işleyiş ve kalite standartlarını da yerinde inceleyerek yakından tanıma fırsatı buldu. Cem Arıtuluk, eğitimcilik ve akademik danışmanlık ile geçen yılların birikim, deneyim ve coşkusunu bir üst seviyeye taşıyarak Vizyon Koleji projesini oluşturdu.

 • AHMET BURHAN DURAN

  COO

  AHMET BURHAN DURAN

  COO

  Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Kimya öğretmeni olarak başladı.2000 yılından itibaren Türkiye’deki zincir Özel öğretim Kurumlarında Genel Müdür, Eğitim ve İşletme operasyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İş geliştirme ve Franchising Koordinatörü, Kampüs Müdürü ve Okul Müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca özel okullara yönetim danışmanlığı yapmıştır.

  Ahmet Burhan Duran, 1996 yılından itibaren Ulusal sınavlara hazırlık programları konusunda çalışmış, Orta okul ve Lise ders kitapları yazımı ve yayıncılık konusunda da görev yapmıştır.

  İngiltere’nin Oxford Üniversitesinde, Londra’da BETT eğitim programlarına katılmıştır. İsviçre ve Almanya’da çok sayıda okul ziyaretlerinde bulunarak incelemeler yapan Ahmet Burhan Duran, ulusal ve uluslararası konferans, çalıştay ve seminerde katılımcı olarak bulunmuştur.

 • BURCU AĞCA

  Eğitim Direktörü

  BURCU AĞCA

  Eğitim Direktörü

  Lisans eğitimini 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Programları ve Öğretimi bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünde 2004 yılında tamamladı. Doktorasına Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünde devam etmektedir. Burcu Ağca bugüne kadar özel eğitim kurumlarında Program ve Eğitim Koordinatörlüğü, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı ve PYP Koordinatörlüğü, Müdür Baş Yardımcılığı gibi yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Eğitici eğitimi konusunda 14 yılı aşkın bir tecrübesi bulunan Burcu Ağca Üstün Yetenekliler Programları üzerinde de uzun yıllardır çalışmaktadır. Birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar matematik kitapları yazımında hem Program Geliştirme Uzmanı hem de yazar olarak görev almıştır. İngiltere’nin Oxford Üniversitesinde, Amerika’nın Georgia Üniversitesi Torrance Yaratıcılık Merkezinde ve bunların dışında pek çok ülkede eğitim programlarına katılmış, çok sayıda ulusal ve uluslararası konferans, çalıştay ve seminerde hem düzenleyici, hem katılımcı hem de eğitmen olarak çalışmalarda bulunmuştur.

 • ARİF KAZANCI

  Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü

  ARİF KAZANCI

  Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü

  Çukurova Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Çeşitli özel eğitim kurumlarında Bilgisayar Öğretmenliği yaptı. 2006 - 2014 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde bulundu. Amerika’daki devlet okullarında bilgisayar ve robotik öğretmenliği, IT uzmanlığı ve okul yöneticiliği yaptı. Robotik alanında yaptığı çalışmalarda Amerika birinciliği elde eden Kazancı, 2009 yılında Danimarka’da yapılan Robotik dünya şampiyonasında takımı ile Amerika’yı temsil etti. 2012 yılında New Mexico Eyalet valisi tarafından eğitime verdiği katkılardan dolayı onur ödülüne layık görüldü. 2014 yılında University of Texas’da Eğitim Teknolojileri üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mobil öğrenme, uzaktan eğitim, öğretmenlerin profesyonel gelişimi, dijital vatandaşlık, robotik ve eğitimde teknoloji entegrasyonu konularında çalışmalar yapmaktadır. Microsoft Uluslararası Uzman Eğitici Eğitimcisi olan Kazancı’nın “OKUL 2.0 Eğitimde Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar” adlı bir kitabı bulunmaktadır. Arif Kazancı ISTE, TCEA ve iNACOL üyesidir.

 • ZEKERİYA BİLİCİ

  Pazarlama Direktörü

  ZEKERİYA BİLİCİ

  Pazarlama Direktörü

 • DERYA ARITULUK

  Okul Öncesi ve İlkokul Direktörü

  DERYA ARITULUK

  Okul Öncesi ve İlkokul Direktörü

  Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans mezunu. Çocukları çok sevdiği için daha öğrencilik yıllarında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde gönüllülük esasına dayalı projelerde görev alarak başladığı kariyerine, sonraları okul öncesi, özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaparak devam etti. Eğitimin en önemli ayağı olan okul öncesi eğitim kurumlarında yöneticilik yaptığı dönemlerde özellikle ‘’etkin öğrenme’’ uygulamaları üzerine araştırma ve çalışmalar yaptı. Daha sonraları danışmanlık ve yöneticiliğini üstlendiği ELT Akademik Danışmanlık kurumunda yurtdışında çok sayıda ülkede farklı kademelerdeki güncel eğitim uygulamalarını yakından görme, tanıma ve inceleme fırsatı buldu.

 • ALİ YALÇIN

  Ortaokul ve Lise Direktörü

  ALİ YALÇIN

  Ortaokul ve Lise Direktörü

  Lise öğrenimini İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde yüksek öğrenimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde aldı. Ulusal sınavlarda dereceye girerek Türkiye 38.liği elde etti.  Termoelektrik alanında yaptığı çalışmalar ile patentli ürünler geliştirdi ve yedi farklı ürünle ulusal ve uluslararası çapta ödüller aldı. TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ve NATO gibi kuruluşlar için projeler üretti ve 2013 yılında “Thermoelectric Materials and Devices for Increasing of Energy Saving and Security” adlı projeyle NATO’dan ödül alan ilk ve tek Türk proje grubu içinde yer aldı. Ayrıca geliştirdiği dijital bankacılık programıyla finans dergilerinde yer edindi. Bunların dışında 1996 yılından bu yana eğitim sektörünün içinde yer alarak bir Matematik kitabı bir de Finans Matematiği kitabının yazarlığını yaptı ve Problem Çözme Teknikleri adlı bir diğer kitabın yazımına da devam etmektedir. Uzun yıllar dershanecilik sektörü içinde bulunup kendi dershanesinin de kurucu ortaklığını yürüttü. Bir finans kuruluşunda ve bir dil okulunda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  Halen İstanbul Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünde ikinci üniversite eğitimine devam etmektedir. 

 • AYŞE ESEN

  Kurumsal İletişim Sorumlusu

  AYŞE ESEN

  Kurumsal İletişim Sorumlusu

Veli Alanı