VİZYONER ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

Dünyada hiçbir yerde eğitim kalitesi, öğretmen kalitesini geçemiyor. Öğretmenlerin mesleki gelişiminin sağlanması bir okulun öğretim kalitesinin olmazsa olmaz koşuludur.

Bu nedenle öğretmenlerimizi üst düzey 21.yüzyıl öğreticileri haline getirmek ve onları sürekli formda tutmak için Vizyoner Öğretmen Akademisi programını başlattık. Görevi, sadece öğretmen koçluğu olan,  yerli ve yabancı eğitim uzmanlarının yıl boyu yaptıkları sistematik eğitim ve geri bildirimler sayesinde Vizyon Koleji, nitelikli öğretmenlerin üst düzey öğreticilere dönüştüğü bir okul haline geldi.  Sonuç olarak okulumuzun öğretmen kalitesi bakımından Türkiye’nin en önde gelen okullarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.  Profesyonel gelişime açık üst düzey öğretmenler Vizyon Kolejini tercih ediyor.   

Vizyoner Öğretmen Akademisi programı yenilikçi yaklaşımı benimseyen, genç ve dinamik bir kadro tarafından yönetiliyor.  

Bizce dünyanın en önemli işini yapan öğretmenlerin sistematik geribildirimlerle gelişmeye ve formda kalmaya ihtiyacı var. Vizyon Akademi eğitmenleri kampüste yıl boyu kesintisiz faaliyet gösteriyor ve sadece bu alana odaklanıyor. Eğitmenlerimiz öğretmenlere sürekli ihtiyaç analizleri yapma, profesyonel atölye çalışmaları dizayn etme, online ve yüz yüze mesleki gelişim kaynakları sağlama, birebir koçluk-mentörlük hizmeti sunma, ders gözlemleri ve geribildirimler verme gibi harika hizmetler sunuyor. Vizyon Kolejinde nitelikli öğretmenler, üst düzey öğreticilere dönüşüyor ve bu da okulun eğitim kalitesinin her zaman yüksek olmasını sağlıyor. 

Vizyoner Öğretmen Akademisi programı  ISTE standartlarına göre yapılandırılıp geliştiriliyor.  Vizyon Koleji öğretmenlerinin profesyonel gelişimi ile ilgili çalışmalar için uluslararası deneyim sahibi akademisyenlerden de destek alınıyor. 

Bu amaçla yapılan çalışmaların bir sonucu olarak ASU ( Arizona State University) öğretim üyesi ve ISTE ( (Intenational Society for Technology in Education) Teacher Education birimi başkanı Dr. Teresa Foulger ile ISTE Mobile Learning birimi başkanı Diane Marie Burke Vizyon Kolejini ziyaret etti. Ziyaret sürecinde Vizyon Koleji öğretmen ve yöneticileri ile birlikte birçok workshop, mülakat ve eğitimler gerçekleştirildi. Amerikalı akademisyenler okulumuzda uygulanan eğitim modeli ve Flexa ve Vizyoner Öğretmen Akademisi programlarına tam not verdiler ve dünyaya örnek olarak gösterdiler.

Veli Alanı